Veřejná hodina rétoriky

Kapacita kurzu:

20 studentů volno

Veřejná hodina rétoriky u lektorky Renaty Bulvové je poslední lekcí 8-týdenního základního kurzu rétoriky. Frekventanti kurzu mají příležitost své nabyté dovednosti vyzkoušet za přítomnosti těch, kteří o kurz rétoriky mají zájem, nebo již kurz absolvovali.

Lekce probíhá na bázi dílny, ve které se všichni účastní rétorické rozcvičky, kolektivních řečnických cvičení a vstupů. Je shrnutím základních pravidel veřejného vystupování a pozváním do dalších kurzů Školy rétoriky.


Všechny zájemce o studium rétoriky tímto srdečně zveme! Veřejná hodina je zadarmo a není nutné se na ni hlásit nebo registrovat.

Galerie

Začátek kurzu: 29. 4. 2024
Konec kurzu: 29. 4. 2024
Den konání lekcí: Pondělí
Čas konání lekcí: 20.00 - 21.00
Počet lekcí / hodin: 1/1
Kapacita kurzu: 0 - 20 studentů volno
Místo konání: Zlatnická 8, Praha 1
Cena: zdarma

Lektor kurzu

Bc. Renata Bulvová

Školu rétoriky jsem založila v roce 2005 s přesvědčením, že každý máme dar řeči, ale jde o to, jak s ním zacházíme. Především v oblasti psychosomatiky mluveného projevu existuje řada bloků a stereotypů, které nám brání efektivně prezentovat a vést zdravou debatu. Určit správnou „diagnózu“ není leckdy jednoduché, ale ještě jsem se nesetkala s člověkem, který by se po určitém tréninku nenaučil správnou techniku „jak na sebe“ a nezačal (jak o sobě napsal jeden z absolventů) používat svůj vlastní „ohromný potenciál, ukrytý a mnohdy jakoby zakletý v léta fixovaných a zbytnělých formách řeči“. Učí na Praze 1 v pondělí  a ve středu. Ve středu vždy kurzy rétorika I.

Absolvovala jsem DAMU katedru herectví, autorské tvorby a pedagogiky u prof. Ivana Vyskočila. Zajímám se také o poezii, píši básně a organizuji literární setkání. Mimo jiné jsem jednou ze zakladatelek českých Dnů poezie a také jsem stála u zrodu projektu Poezie pro cestující.

 

Reference

Daruj kurz

Více informací

Kniha

získejte informace o knize Umění řeči

Více informací