Herectví - vědomé jednání

Kapacita kurzu:

12 studentů volno
Přihlásit se na kurz za 6 880 Kč s DPH

Kurz s hercem Tomášem Pospíšilem nás povede k návratu k sobě jako sociálním bytostem, které jsou schopné vytvářet vztahy, rozvíjet je a tvořit. Kurz je určen pro všechny, kdo mají zájem vystoupit ze své komfortní zóny, dozvědět se něco o osobě a vstoupit do tvůrčího procesu a hravé spolupráce.

Proč k nám lidé začali chodit na kurz Herectví - vědomé jednání

Chtěl bych se někam posunout, poznat, co ve mně je. Potkat se s lidmi se společným zájmem."

„Chtěl bych se něco o sobě dozvědět, přinejmenším získat kondici v mluvení, jednání s lidmi.“

„Chci se zbavit trémy, překonat ostych před ostatními lidmi.“

„Chci ve své práci přicházet s novými nápady, nebát se je prosadit.“

„Chci se naučit, jak zvládnout trému, abych působil sebevědoměji.“

„Potřebuji se naučit při projevu více pracovat se svým tělem.“

„Chci se naučit improvizovat, abych pružně reagoval při náhlých situacích.“

 

Co se naučíme

  • Vstupovat do pravdivého momentu sebe sama.

  • Aktivizovat své nástroje - tělo, řeč, mysl a energii. 

  • Používat tělo jako nástroj  své autenticity. Skrze akt jednání vstoupit s druhými do hry. Nejde o to naučit se „hrát“, ale aby to se mnou „hrálo“.

  • Objevit svůj hlas a řeč jako prostředek/nástroj vyjádření a sdílení.

  • Objevit a naučit se pracovat s imaginací jakožto jedním z principů tvorby.

  • Vnímat prostor ve vztahu k ostatním - v jaké herní situaci se nacházím a v jakém kontextu vystupuji.

  • Zažívat svoji spontaneitu a schopnost improvizovat. Poznat sebe na sto a jeden způsob.

Průběh kurzu

Budeme zklidňovat psychiku relaxací a aktivizovat ducha meditačními technikami. Budeme probouzet své tělo a uvádět ho do pohybu. Seznámíme se s hlasovými technikami a dozvíme se, jak lze pracovat s psaným textem. Skrze herecké etudy a improvizaci si budeme ověřovat nově získané dovednosti. Nebude chybět ani reflexe a zpětná vazba.

 

 

Galerie

Začátek kurzu: 9. 10. 2023
Konec kurzu: 27. 11. 2023
Den konání lekcí: Pondělí
Čas konání lekcí: 18.00 - 20.00
Počet lekcí / hodin: 8/16
Kapacita kurzu: 5 - 12 studentů volno
Místo konání: Werichova vila, U Sovových mlýnů 7, Praha 1
Cena: 6 880 Kč s DPH

Lektor kurzu

BcA. Tomáš Pospíšil

Absolvoval jsem DAMU, katedru autorské tvorby a pedagogiky u prof. Ivana Vyskočila a Konzervatoř Jaroslava Ježka pod vedením Jaroslava Duška. Spolupracoval jsem s tvůrci jako je Petr Nikl, Bratři Cabani, Matěj a Petr Formanovi, Feng-Yün Song, Pjér la Šé'z a další. Při mé herecké práci a tvorbě byli mými kolegy Jiří Macháček, Simona Babčáková, Ester Kočičková, Ivana Uhlířová, Petr a Pavel Baťkovi a další. Odehrál jsem v divadlech stovky improvizovaných představení, ztvárnil desítky rolí. Hrál jsem ve filmu, televizi, v seriálech a reklamách, ale také na zámcích i ulicích. Jsem spolutvůrcem několika divadelních a básnických projektů a též jsem spolupracoval s několika zahraničními i českými choreografy současného tance. Učil jsem v soukromé škole dramatickou výchovu a vedu lekce herectví.

Mám rád v tvorbě vášeň, pravdivost, originalitu a lidskost. Divadlo vnímám jako prostor, ve kterém se člověk setkává se svou nejbytostnější částí.

Ve Škole rétoriky vyučuji od roku 2021.

 

Reference

Pro kurz herectví (akt jednání, improvizace) u Tomáše Pospíšila  je charakteristické "tělesné zakoušení", což mě přivedlo k reflexi například toho, co dělám špatně a že nejsem slyšet. Také jsem nahlédla své mluvní zlozvyky. Zjistila jsem, že správné dýchání bránicí a "ozvučení" při výdechu teprve dodá hlasu zvuk atd. Při citlivém a zkušeném vedení Tomáše  jsme zakusili silné momenty v reakcích na své kolegy. V důvěře a otevřenosti jsme objevovali a zpřesňovali nejen projevování emocí skrze tělo, ale i hlas.  Kurz byl pro mě velkým překvapením v objevování sebe sama.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Jana Chroustová, malířka a prodavačka
absolventka kurzu Herectví - vědomé jednání

Herecký kurz s Tomášem Pospíšilem pro mě byl jedinečnou zkušeností. Tomáš nám vysvětlil a hlavně i umožnil prožít co je to herecká profese. V rámci kurzu člověk lépe pozná nejen obor herectví, ale i sám sebe. Se zkušeností hereckého nasazení se také již nikdy nebudu na žádné činohře nudit.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Tomáš Elbert, advokát
absolvent kurzu Herectví - vědomé jednání

Anotace ke kurzu herectví (akt jednání, improvizace), tj co se naučíte a jak to budete dělat, je zcela přesná. Přesto, že se slovem pracuji ve své profesi běžně, kurz mi dal mnohé v práci s tělem, dechem, se svou bytostí v její celosti a kráse. Kurz má veliký přesah i do mnoha oblastí lidského prožívání vůbec. Na Tomášově přístupu velice oceňuji to, že jeho metoda odpovídá deklarovaným cílům kurzu - Tomáš je soustředěný, autentický, precizní, důsledný a přitom laskavý. Je cítit, že čerpá ze všech zdrojů. které sám vstřebal.  Jsem ráda, že jsem u něj absolvovala dva běhy kurzu a ráda se opět vrátím.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Gabriela Babulíková, konferenční tlumočnice
absolventka kurzu Herectví - vědomé jednání

Daruj kurz

Více informací

Kniha

získejte informace o knize Umění řeči

Více informací