Umění debatovat a vést porady

Kapacita kurzu:

10 studentů volno
Přihlásit se na kurz za 5 480 Kč s DPH

V tomto kurzu se naučíte zásady vedení porad a jak efektivně vést debaty. Efektivní vedení porad vyžaduje koncentraci moderátora, schopnost formulovat a držet se tématu. Naučíte se zvládat nestandardní situace a pracovat s publikem.

Proč k nám lidé začali chodit na kurz Umění debatovat a vést porady

„V práci často koordinuji spolupracovníky a řešíme problémy v týmu. Chci se naučit lépe komunikovat.“
„Chystám se v práci na novou pozici, kde budu vést porady. Doposavad byly porady ztráta času. Chci to dělat jinak a být efektivní“
„Chci se naučit zvládat nestandardní situace a ovládat emoce. Taky mám často trému.“

Co se naučíme

  • osvojíme si zásady debatování a efektivního vedení porad
  • sebevědomě kočírovat debatu
  • pracovat s publikem
  • posílíme svůj status coby řečníka a svou schopnost veřejně promlouvat
  • zvládat složité skupinové nebo vícestranné diskuse
  • mít pod kontrolou dynamiku a efektivitu vzájemné výměny informací
  • jak zajistit srozumitelnost výměny informací pro všechny účastníky
  • jak reagovat na námitky a přesvědčivě argumentovat
  • pracovat s trémou

Průběh lekcí

Začínáme společnou hlasovou rozcvičkou. Jednotlivé lekce jsou tematicky zaměřené se snahou o vedení vždy jednoho účastníka. Lektorka podnětně zasahuje a průběh lekcí koriguje.

Galerie

Začátek kurzu: 9. 10. 2023
Konec kurzu: 27. 11. 2023
Den konání lekcí: Pondělí
Čas konání lekcí: 17.50 - 19.20
Počet lekcí / hodin: 8/12
Kapacita kurzu: 5 - 10 studentů volno
Místo konání: Zlatnická 8, Praha 1
Cena: 5 480 Kč s DPH

Lektor kurzu

Bc. Renata Bulvová

Školu rétoriky jsem založila v roce 2005 s přesvědčením, že každý máme dar řeči, ale jde o to, jak s ním zacházíme. Především v oblasti psychosomatiky mluveného projevu existuje řada bloků a stereotypů, které nám brání efektivně prezentovat a vést zdravou debatu. Určit správnou „diagnózu“ není leckdy jednoduché, ale ještě jsem se nesetkala s člověkem, který by se po určitém tréninku nenaučil správnou techniku „jak na sebe“ a nezačal (jak o sobě napsal jeden z absolventů) používat svůj vlastní „ohromný potenciál, ukrytý a mnohdy jakoby zakletý v léta fixovaných a zbytnělých formách řeči“. Učí na Praze 1 v pondělí  a ve středu. Ve středu vždy kurzy rétorika I.

Absolvovala jsem DAMU katedru herectví, autorské tvorby a pedagogiky u prof. Ivana Vyskočila. Zajímám se také o poezii, píši básně a organizuji literární setkání. Mimo jiné jsem jednou ze zakladatelek českých Dnů poezie a také jsem stála u zrodu projektu Poezie pro cestující.

 

Reference

Kurz byl pro mě výborným tréninkem zvládání trémy při mluvení před ostatními a skvělá příležitost vyzkoušet si nanečisto řešení různých nestandartních situací v diskuzi, např. kdy je diskutující hrubý, nemluví nebo ruší. Kurz je více jak z 90 % zaměřen prakticky, takže jsme si mohli procvičit náročné situace, kdy je třeba nemyslet na další otázku, ale vnímat odpovědi diskutujících a pružně reagovat.  Navíc lektorka je velmi pozitivní, takže na kurzu byla vždy prima atmostféra. 

Zobrazit více
Zobrazit méně
Dana Zvěřinová, na volné noze
absolventka kurzu Umění debatovat a vést porady

Zajímavý kurz, ve kterém se účastníci seznámí s pravidly, jak moderovat veřejnou debatu či diskuzi. V práci často musím vést pracovní porady a začala jsem cítit, že bych to mohla nějak zlepšit a zefektivnit. Na kurz jsem narazila náhodou na internetu. Podobným školením jsem nikdy neprošla, věci, které jsme se učili a procvičovali, byly pro mě zcela nové. V celkem osmi lekcích si každý účastník vyzkoušel moderování debaty na předem dané téma. Lekce byly doplněny řadou rétorických cvičení. Překvapilo mě, co vše lze na mluvení cvičit a že i po několika málo lekcích se člověk opravdu něco naučí.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Helena Valentová, učitelka
absolventka kurzu Umění debatovat a vést porady

Daruj kurz

Více informací

Kniha

získejte informace o knize Umění řeči

Více informací