Umění debatovat a vést porady

Kapacita kurzu:

10 studentů volno
Přihlásit se na kurz za 6 680 Kč s DPH

Kurz Umění debatovat a vést porady vám pomůže rozvinout své dovednosti v komunikaci, prezentaci, debatování a vedení týmových porad. Zvýšíte si své sebevědomí a zlepšíte své argumentační schopnosti. V rámci kurzu si díky praktickým cvičením osvojíte nástroje a techniky, které můžete okamžitě využít v každodenní praxi.

 

Proč k nám lidé začali chodit na kurz Umění debatovat a vést porady

 

"Na kurz jsem se přihlásil, abych získal větší sebedůvěru při mých veřejných vystoupeních. Na tomto kurzu jsem si osvojil, jak působit klidně a přesvědčivě i před větším publikem."

"V nové práci často vedu porady a potřebovala jsem se zlepšit v jejich moderování. Kurz mi dal konkrétní nástroje, jak řešit konfliktní situace a jak být časově efektivnější"

"Chtěla jsem se naučit, jak obhajovat své nápady a lépe argumentovat. V kurzu jsem se dozvěděla o různých strategiích, které mi pomohly být přesvědčivější."

"Jako vedoucí oddělení jsem hledal způsoby, jak zlepšit komunikaci v mém týmu. Na tomto kurzu jsem se naučil, jak lépe zapojit své kolegy do debaty a hledání řešení."

 

Co se naučíme

 • poutavě prezentovat a vystupovat před publikem

 • efektivně debatovat včetně využití ofenzivních a defenzivních strategií

 • jasně a přesvědčivě vyjadřovat své myšlenky

 • konstruktivně argumentovat a obhajovat své názory

 • efektivně plánovat a vést porady, zvládat konfliktní situace (včetně konkrétních postupů a technik)

Průběh lekcí

Kurz je rozdělen do sedmi lekcí, kdy každá z nich je vystavěná tak, aby rozvíjela konkrétní aspekty vaší komunikace:

 

 • Úvod do přednášení, debatování a vedení porad

 • Umění efektivního přednesu

 • Umění efektivního debatování

 • Umění efektivního vedení porad

 • Pokročilé techniky

 • Integrace dovedností – kombinovaná cvičení

 • Veřejná hodina – závěrečná prezentace

V každé lekci se účastníci seznámí s teoretickými koncepty, které následně procvičí prostřednictvím praktických cvičení a skupinových diskuzí. Velký podíl času věnujeme nácviku praktických dovedností a analýze vystoupení účastníků.

 

Certifikát

Účastníci tohoto kurzu získají na závěr certifikát o absolvování, který potvrzuje jejich získané dovednosti.

 

Galerie

Začátek kurzu: 19. 9. 2024
Konec kurzu: 31. 10. 2024
Den konání lekcí: Čtvrtek
Čas konání lekcí: 18.00 - 20.00
Počet lekcí / hodin: 7/14
Kapacita kurzu: 5 - 10 studentů volno
Místo konání: Klimentská 50, Praha 1
Cena: 6 680 Kč s DPH

Lektor kurzu

Ing. Robert Lhota

Mým cílem v kurzu Umění debatovat a vést porady je pomoci konstruktivně argumentovat a obhajovat své názory, efektivně plánovat a vést porady, zvládat konfliktní situace a v neposlední řadě získat potřebné sebevědomí při veřejných vystoupeních. Rétorice a komunikačním dovednostem se věnuji systematicky víc jak 15 let. Jsem absolventem kurzů Školy rétoriky a od roku 2017 vedu Řečnický klub rétoriky, kde působím jako lektor. Ze své praxe manažera ve velkých nadnárodních společnostech i menších českých firmách mám bohaté zkušenosti s veřejnými projevy na mezinárodních konferencích, vedením porad pracovních týmů a obecně s profesionální komunikací. Aktivně působím jako mediátor, kouč a mentor.

Mám rád, když se lidé zdokonalují ve své komunikaci a dosahují svých cílů. Rétoriku vnímám jako klíčový nástroj pro osobní a profesní růst.

Se Školou rétoriky spolupracuji od roku 2017.

Reference

Kurz byl pro mě výborným tréninkem zvládání trémy při mluvení před ostatními a skvělá příležitost vyzkoušet si nanečisto řešení různých nestandartních situací v diskuzi, např. kdy je diskutující hrubý, nemluví nebo ruší. Kurz je více jak z 90 % zaměřen prakticky, takže jsme si mohli procvičit náročné situace, kdy je třeba nemyslet na další otázku, ale vnímat odpovědi diskutujících a pružně reagovat.  Navíc lektorka je velmi pozitivní, takže na kurzu byla vždy prima atmostféra. 

Zobrazit více
Zobrazit méně
Dana Zvěřinová, na volné noze
absolventka kurzu Umění debatovat a vést porady

Zajímavý kurz, ve kterém se účastníci seznámí s pravidly, jak moderovat veřejnou debatu či diskuzi. V práci často musím vést pracovní porady a začala jsem cítit, že bych to mohla nějak zlepšit a zefektivnit. Na kurz jsem narazila náhodou na internetu. Podobným školením jsem nikdy neprošla, věci, které jsme se učili a procvičovali, byly pro mě zcela nové. V celkem osmi lekcích si každý účastník vyzkoušel moderování debaty na předem dané téma. Lekce byly doplněny řadou rétorických cvičení. Překvapilo mě, co vše lze na mluvení cvičit a že i po několika málo lekcích se člověk opravdu něco naučí.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Helena Valentová, učitelka
absolventka kurzu Umění debatovat a vést porady

Daruj kurz

Více informací

Kniha

získejte informace o knize Umění řeči

Více informací