Rétorika IIb

Kapacita kurzu:

10 studentů volno
Přihlásit se na kurz za 6 480 Kč s DPH

V kurzu Rétorika IIb prohlubujeme a trénujeme všechny poznatky a dovednosti z kurzů Rétorika I. Vše procvičujeme na dalších rétorických cvičeních. Upevňujeme správné návyky a pracujeme na nedostatcích. Každou lekcí se náš mluvený projev zlepšuje, snižuje se tréma a buduje sebevědomí. V rétorice pro pokročilé nabízíme dva typy kurzů, které není nutné absolvovat v pořadí, ve kterém jsou uvedeny.

V tomto kurzu Rétorika II. b frekventanti na základě videoukázek poznávají různé řečnické styly a rozšiřují svůj řečnický rejstřík. Analyzují cizí i vlastní výstupy natočené na kameru.

Proč k nám lidé začali chodit na kurzy Rétoriky IIb

„Kurz Rétorika I výrazně zlepšil mé veřejné vystupování. Chci pokračovat v  nabírání sebevědomí.“
„V základním kurzu rétoriky jsem se naučil, jak pracovat s trémou. Chci na sobě dále pracovat.“
„ Rád bych se naučil pohotově reagovat na dotazy a přesvědčivě formulovat myšlenky.“
„Chci se lépe naučit zvládat nestandardní situace při veřejném vystoupení a lépe pracovat s publikem.“

Co se naučíme

  • Umění účinně formulovat myšlenky
  • Zvládat nestandardní situace při veřejném vystoupení
  • Vybudovat si svůj vlastní prezentační styl
  • Pohotově reagovat, logicky a přesvědčivě odpovídat na dotazy
  • Používat řečnické figury a tropy
  • Přesvědčivě argumentovat
  • Prohloubíme používání a znalost neverbálních prostředků
  • Pracovat s textem, pravidla mluveného slova
  • Pracovat s prostorem (proxemika)
  • Připravit si prezentaci a dovést ji  k přesvědčivému předvedení před diváky.

Průběh lekcí

Lekce začíná debatou na aktuální  témata. Následuje  psychosomatická rozcvička, rétorická cvičení, zadání tématu a příprava na jeho prezentaci. Poté se konají individuální vystoupení. Na závěr probíhá debata nad jednotlivými výkony s důrazem na sebereflexi a konstruktivní hodnocení zúčastněných.

Začátek kurzu: 27. 2. 2023
Konec kurzu: 24. 4. 2023
Den konání lekcí: Pondělí
Čas konání lekcí: 19.00 - 21.00
Počet lekcí / hodin: 8/16
Kapacita kurzu: 5 - 10 studentů volno
Místo konání: Zlatnická 8, Praha 1
Cena: 6 480 Kč s DPH

Lektor kurzu

Bc. Renata Bulvová

Školu rétoriky jsem založila v roce 2005 s přesvědčením, že každý máme dar řeči, ale jde o to, jak s ním zacházíme. Především v oblasti psychosomatiky mluveného projevu existuje řada bloků a stereotypů, které nám brání efektivně prezentovat a vést zdravou debatu. Určit správnou „diagnózu“ není leckdy jednoduché, ale ještě jsem se nesetkala s člověkem, který by se po určitém tréninku nenaučil správnou techniku „jak na sebe“ a nezačal (jak o sobě napsal jeden z absolventů) používat svůj vlastní „ohromný potenciál, ukrytý a mnohdy jakoby zakletý v léta fixovaných a zbytnělých formách řeči“. Učí na Praze 1 v pondělí  a ve středu. Ve středu vždy kurzy rétorika I.

Absolvovala jsem DAMU katedru herectví, autorské tvorby a pedagogiky u prof. Ivana Vyskočila. Zajímám se také o poezii, píši básně a organizuji literární setkání. Mimo jiné jsem jednou ze zakladatelek českých Dnů poezie a také jsem stála u zrodu projektu Poezie pro cestující.

 

Reference

Kurzy rétoriky s Renatou mě neuvěřitelně posunuly. A to jak v osobním životě, tak samozřejmě i v mé schopnosti umět se vyjádřit. V kurzu rétoriky pro pokročilé občas třeba nemáte úplně chuť vystoupit před ostatní s tématem, které jste si připravovali pár minut. Ale o to větší je to pro Vás výzva a o to větší radost pak máte, když se vše povede tak, jak jste si zhruba představovali. Navíc! Nejste v tom sami. Kolem vás je cca dalších 6-7 milých lidí, kteří mají podobné snahy posunout se v něčem dál. Snaží se stejně jako vy a můžou mít i podobné obavy. Dáváme si navzájem zpětné vazby, které nám pomáhají vychytat chyby a nebo naopak vyzdvihnout to, co nám jde a na co bychom v příštím projevu mohli dát důraz. To vše pod vedením lektorky Renaty. Má dokonalý smysl pro detail a pozorně zachytí vše během vašeho vystoupení (ať už se to týká hlasu, gest nebo struktury projevu) a poskytne skvělou podporu a postřehy.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Adam Mičinec, sportovní lektor, absolvent kurzu rétorika I., rétorika IIa
absolvent kurzu Rétorika IIb

Daruj kurz

Více informací

Kniha

získejte informace o knize Umění řeči

Více informací