Najděte svůj vlastní hlas

Kapacita kurzu:

12 studentů volno
Přihlásit se na kurz za 5 480 Kč s DPH

Základem kurzu Najděte svůj vlastní hlas je práce s hlasem. Kurz je zaměřen na rozpoznání všech našich hlasových návyků. Zkoumáním hlasového projevu se učíme, jak na sobě a se svým hlasem vědomě pracovat.  Cílem tohoto kurzu je objevit svůj hlas a zároveň se s ním naučit pracovat. Kurz je vhodný svou formou i pro zpěváky.

Proč k nám lidé začali chodit na kurz Najděte svůj vlastní hlas

„Přijde mi, že můj hlas je jakoby zaškrcený. Chtěl bych ho uvolnit, aby zněl plně a sebevědomě.“
„Na kurzu Rétoriky mě zaujala lekce práce s hlasem. Chci tuto oblast ještě více rozvinout.“
„Chtěl bych mít silný hlas.“

Co se naučíme

  • Vědomě používat hlas
  • Zaměříme se na psychosomatické potíže při komunikaci s lidmi
  • Naučíme se techniky pro zesílení hlasu
  • Budeme objevovat své hlasové možnosti a odkrývat bloky, které nám brání mít plný hlas
  • Měnit barvu a tón hlasu dle aktuální situace

Průběh lekcí

Jde o sebepoznávací kurz, ve kterém se nejprve naladíme pomocí uvolňovacích dechových cvičení. Následuje práce s hlasem, uvolnění tělových dispozic.

Pokračujeme tvorbou tónu, intonace, dynamiky, tempa skrze různorodé situace, které nás vedou k propojení všech aspektů práce s hlasem.

     

Galerie

Začátek kurzu: 10. 1. 2024
Konec kurzu: 28. 2. 2024
Den konání lekcí: Středa
Čas konání lekcí: 17.30 - 18.50
Počet lekcí / hodin: 8/11
Kapacita kurzu: 5 - 12 studentů volno
Místo konání: Zlatnická 8, Praha 1
Cena: 5 480 Kč s DPH

Lektor kurzu

Bc. Renata Bulvová

Školu rétoriky jsem založila v roce 2005 s přesvědčením, že každý máme dar řeči, ale jde o to, jak s ním zacházíme. Především v oblasti psychosomatiky mluveného projevu existuje řada bloků a stereotypů, které nám brání efektivně prezentovat a vést zdravou debatu. Určit správnou „diagnózu“ není leckdy jednoduché, ale ještě jsem se nesetkala s člověkem, který by se po určitém tréninku nenaučil správnou techniku „jak na sebe“ a nezačal (jak o sobě napsal jeden z absolventů) používat svůj vlastní „ohromný potenciál, ukrytý a mnohdy jakoby zakletý v léta fixovaných a zbytnělých formách řeči“. Učí na Praze 1 v pondělí  a ve středu. Ve středu vždy kurzy rétorika I.

Absolvovala jsem DAMU katedru herectví, autorské tvorby a pedagogiky u prof. Ivana Vyskočila. Zajímám se také o poezii, píši básně a organizuji literární setkání. Mimo jiné jsem jednou ze zakladatelek českých Dnů poezie a také jsem stála u zrodu projektu Poezie pro cestující.

 

Reference

Kurz Najděte svůj vlastní hlas mě v ničem nezklamal - poznala jsem základní hlasové techniky,  pracovala jsem na odbourávání stresu z veřejného projevu, vyzkoušela jsem si propojení hlasu a těla v pohybu, to vše v rámci 8 lekcí, vedených zkušenou profesionálkou Bc.Renatou Bulvovou. Díky velmi příjemné a přátelské atmosféře se pro mě kurz zároveň stal relaxační dvouhodinkou po náročném pracovním dni. Mohu doporučit všem, kteří se hravou formou rádi učí i relaxují.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Markéta Lošťáková, administrativní pracovnice (konkr. AP/AR)
absolventka kurzu Najděte svůj vlastní hlas

Renata je lektorka, kterou doporučuji každému, aby ji zkusil. Její styl vedení kurzu je vypilovaný k dokonalosti. Nejen, že je vždy přítomna pro studenty na sto procent, procítěně vnímá každého a ze srdce mu přeje úspěch a snaží se mu pomoci, Renata se umí do studenta dokonale vcítit, pochopit na jakém stupni vývoje se nachází a dát mu jednoduchou radu cílenou přesně pro něj. Právě to je to, co každý student potřebuje a může se tak posouvat kupředu. Já se díky pár cíleným radám posunul mílovými kroky.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Pavel Bambásek, podnikatel, absolvent kurzů Rétorika I, Rétorika II, Herecké minimum, Dialogické jednání
absolvent kurzu Najděte svůj vlastní hlas

Daruj kurz

Více informací

Kniha

získejte informace o knize Umění řeči

Více informací